Tehdit Suçu, Şartları, Unsurları ve Ceza Davası

Tehdit Suçu, Şartları, Unsurları ve Ceza Davası

Sonolarak, kadın cinayetlerine dair Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nunekim ayı verileri paylaşıldı. Bu verilere göre, 34 kadın erkekler tarafındankatledilirken yılın ilk on ayında 275 kadının erkekler tarafından yine,öldürüldüğü ifade edildi. Yirmiyıldır kesintisiz bir biçimde Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından yönetilenTürkiye, memleketimizin dışından nasıl görülüyor, şöyle bir bakalım istiyorum. SağlıkBakanlığı 6 Ekimde yayınlamış olduğu yönetmelikle serbest çalışan hekimlerinözel hastanelerde ve tıp merkezlerinde hastalarını yatırıp ameliyatlarınıyapmalarını yasaklamıştır. Serbest hekimlerimiz yaklaşık bir aydır SağlıkBakanı Sayın Fahrettin Koca’ya nerede ameliyat yapabilecekleri sorusunuyöneltmektedir fakat hâlen Bakanlığın bu konuda bir cevabı olmamıştır. Birönemli konu da yurt dışından ithal edilen plastik atıklar nedeniyle, çöp deposuhâline getirilen şehrimizin bazı bölgelerinde yaşayan insanları isyan etmedurumuna getirmiştir.

Mersin’imizin Toroslar ilçesinde 37 ülkeden 52takımın katıldığı, 1 Kasımda Toroslar Bocce Tesislerinde başlayan DünyaErkekler ve Kadınlar Bocce Şampiyonası büyük bir coşkuyla sürmektedir. İdari para cezaları, genel olarak mal müdürlüklerine ödenir. Şunu belirtmek gerekir ki, bazı kurumların verdiği idari para cezaları, cezayı veren kurum tarafından tarafından tahsil edilmektedir. Karmaşaya yol açmaması için kanun, idari para cezası kişiye tebliğ edildiğinde nereye ödeneceğinin de kişiye bildirilmesini zorunlu kılmıştır. HGS veya OGS para cezalarına itiraz, bu nitelikteki idari para cezalarının tebliğinden itibaren 15 gün içinde ilgili Sulh Ceza Hakimliği’ne yapılmalıdır.

Uluslararası Yeşilay Federasyonu çatısı altındaki 80’i aşkın Ülke Yeşilayı ile bir araya geldi.\. Heyecan dolu slot oyunlarında dönüş yap, gerçek ödüller kazan. https://minimiri.com/\.. Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) Danışma Hattı’nın numarası 115 olarak değişti… Genç Yeşilay Üniversite Kulüpleri Deneyim Paylaşımı toplantısı kulüp gönüllülerinin ve üyelerinin katılımıyla online olarak yapıldı… Yeşilay ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen 11. Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek Yetenek Yarışması’na başvurular başladı…. Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) ile bağımlı olmayan bireylerin bağımlılık sürecine girme riskini en aza indirmek için eğitimler v… Uluslararası Yeşilay Karikatür Yarışması’nın kazananları Haziran ayında düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak… Yeşilay’ın düzenlediği Sağlıklı Fikirler Kısa Film Yarışması’nın son başvuru tarihi 30 Nisan’a ertelendi… Yeşilay’ın bu yıl 11’incisini düzenlediği SNSG Yetenek Yarışması’nın başvuruları pandemi koşulları nedeniyle 30 Nisan’a uzatıldı…

  • Çünkü WhatsApp uçtan uça şifreleme kullanıyor ve depolama alanlarında yazışmaları muhafaza etmiyor.
  • Aslında, milyonlarca yurttaşa aktarılmasıgereken paranın belirli bir azınlığa aktarılması yani bunun özeti bu; yoksuldanalıp zengine vermek, yüzde 99’un değil, yüzde 1’in çıkarlarını düşünmek yanibunu bu şekilde ifade edebiliriz.
  • Kamuoyunun bağımlılıklara karşı dikkatini çekerek, bu konuda düşünmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen ve yoğun ilgi gören 2.
  • Değerlimilletvekilleri, özellikle her hafta sonu sabahın erken saatlerinden itibaren,kendi araçlarıyla ve tur otobüsleriyle Bulgaristan’dan Edirne’ye gelenturistler bütün ihtiyaçlarını, gıda, giyim gibi harcamalarını buradaki çarşı vepazarlarda yapmaktadır.

Vodafone İstanbul Maratonu, 12 Kasım Pazar günü, “Çocuklar için koş” temasıyla gerçekleşiyor. Vodafone İstanbul Maratonu, 12 Kasım Pazar günü, ‘Çocuklar için koş’ temasıyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Yeşilay’ın İzmir şubesinin açılış törenine katıldı…. Uluslararası Madde Bağımlılığı Uzmanları Derneği’nin (ISSUP) yıllık zirvesi, 71 ülkeden 300’ün üzerinde uzmanın katılımıyla Meksika’nın Cancun kentin… Alkolle mücadelenin halen üzerinde ciddi politika ve çalışmaların yürütülmesi gereken bir alan olduğuna dikkat çeken Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. … Yeşilay Sakarya Şubesi teknoloji bağımlılığına karşı mücadele için alternatif etkinlikler geliştirerek sahada mücadeleye devam ediyor…. Yeşilay ile Turkcell bağımlılıklara yönelik koruma, önleme, bilinçlendirme alanlarında işbirliği yapmak üzere anlaşma sağladı. Bağımlılıklarla mücadele eden köklü sivil toplum kuruluşu Yeşilay, uluslararası açılımları ve çalışmaları için ilgili ülkelerin Türkiye elçiliklerini… YEDAM Atölye’de alanında uzman isimler tarafından aşağıdaki atölyelerde kapsamlı bir eğitim verilmektedir. Yeşilay ve ÖNDER İmam Hatipliler Derneği arasında bağımlılıklara yönelik koruma, önleme, bilinçlendirme ve rehabilitasyon alanlarında geliştirilecek …

Ancak arşiv kayıtları ne yazık ki 80 yıla kadar saklanabiliyor. Bu noktada “savcılık soruşturması ve arşiv araştırması-güvenlik soruşturması” ile ilgili karalamış olduğum şu makaleme göz atabilirsiniz. Ancak layıkıyla yapılamayan bir yargılama nedeniyle; yani muhakeme süreci muallakta olan hüküm söz konusu olması sebebiyle sizin hakkınızda kesin, net, her tür şüpheden ari bir kanaat oluşmasına yetmeyecektir. Böye bir şey başınıza gelebilir lakin sakın ağır depresyonlara girmeyin. Çünkü böyle bir idari işlemin hukuken geçerli olabilecek en ufak bir yanı yok ve idare mahkemesine açacağınız iptal davası ile hukuken maruz kaldığınız haksızlık geri alınabilir, telafi edilebilir, idari işlem iptal edilebilir. Eğer bulunulan ilçede FETÖ’cülerin okulu dışında okul var iken bile bile isteyerek bu okulları tercih ettiyseniz güvenlik soruşturmanızda sıkıntı çıkması ihtimali yüksek olacaktır. İnsanların üstünü içinde bulunduğu çirkin ortama dayanarak hemenecik çizmenin, onları bir çırpıda “sakıncalı ilan etmenin” doğru olmadığını belirtmek için yazıyorum bunları. Bu yukarıdaki mesele tillahına kadar, başından sonuna kadar tartışmalı arkadaşlar. Yani ben derim A; Ahmet der B ve her ikisi de doğru kabul edilebilir. Bencilce, egoistçe ve ahlaksızca daha da ötesi köhnemiş bir ideolojidir. Şu güne kadar gördüğüm çoğu işe yaramaz, parazit, asalak, amacı olmayan canlılar ne yazık ki bireycilerdi.

İçinde bulunduğu ortama nazaran son derece de ahlaklı bir çizgide yaşamını sürdürmüştür. Amacım sizlerin imana getirip ehli sünnet bir mümin yapmak değil 🙂 Niyetim meselemize örnek sunmak ve konuyu anlaşılır kılmaktır (yoksa banane sizin inancınızdan isterseniz şeytana tapın, umrumda bile değil). Ancak dediğim gibi eşiniz, nişanlınız, sevgiliniz bu noktada risk teşkil etmeyeceğini düşünüyorum (şu güne kadar ki gördüğüm güvenlik soruşturması-arşiv araştırması dosyalarına bakaraktan bunu söylüyorum ve bu durum ileride değişebilir, yanıladabilirim). Elbette bu mevzuat hükümlerine bakıp da Türkiye gündemine vakıf olmadığından mütevellit güvenlik soruşturmasının neden olumsuz geldiği ile ilgili fikir yürütemeyecek olan okurlarımız için bir liste yaptım. Böylelikle fişlenme ve damgalanma korkusu ile kimseciklere danışamadığınız soramadığınız “Neden? Zira olumsuz çıkma sebeplerini ne e-devletten ne emniyetten bizzat giderek ne de o kuruma dilekçe veyahut sözlü başvuruda bulunarak öğrenebilirsiniz. Bu süre içinde sisteme giremeyenmilletvekillerinin teknik personelden yardım istemelerini, bu yardıma rağmen desisteme giremeyen milletvekillerinin oy pusulalarını oylama için verilen süreiçinde Başkanlığa ulaştırmalarını rica ediyorum.

SayınBaşkanım, değerli milletvekilleri; Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanliderliğinde, AK PARTİ hükûmetleri olarak değişen ve dönüşen dünyadagençlerimizin ihtiyaçlarını ve hassasiyetlerini göz önünde tutarak adımlarattık. AK PARTİ olarak gençlik politikamızı geçtiğimiz yirmi yıllık süreiçerisinde bu anlayış üzerine bina ettik. Gençlerin sahip olduğu enerji veheyecanla ülkemiz için yapabilecekleri, söyleyecek sözleri olduğuna hepinandık. Siyasette, bürokraside gençlerimizin daha fazla görev ve sorumlulukalmalarını sağlayarak onlara güvenimizin ve inancımızın sadece sözde olmadığınıgöstermiş olduk. Eğitimden spora, sağlıktan sanatsal ve kültürel faaliyetlerekadar yapılan bütün hizmetler gençlerimizin kendilerini daha iyiyetiştirebilmeleri ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak amacıtaşımaktadır.

“Gençlik gelecektir.” diyoruz ama iktidarın, eğitimsisteminden ekonomiye özgür olan, düşünce üretebilen bir gençlikten ziyadekendi güdümünde bir gençlik yaratmaya çalıştığını görüyoruz. Gençler kendiyaşam alanlarında söz sahibi olmak istiyor, özgür ve kaliteli bir yaşam talepediyor ama iktidar tarafından kuşatılan gençlik bugün Türkiye’de nefes alamazduruma gelmiştir ve çözümü yurt dışına kaçmakta bulmaktadır. Her yıl binlerce genç üniversitelerden mezun olupatanamamakla karşı karşıya kalmaktadır. Bütün bu sorunlar gençler için buülkenin rutini olmuş durumdadır. Bakın, çözümü çok basit sorunlar bile buiktidar tarafından göz ardı edilmektedir. Dün Genel Kurulda, burada üniversiteyemekhanelerindeki durumlar dile getirildi. Bu konuşmalar sonrası birçoküniversite genci bizlere ulaşarak yemekhanelerde yaşadıkları bir diğer önemlisorunu bizimle paylaştılar. Bu gençlerimiz çölyak hastası gençlerimizdi,beslenemediklerini söylediler. Davacı, davalılardan …Genel Müdürlüğü tarafından, narenciye bahçesindeki portakalın toplanması işinde yabancı uyruklu işçi çalıştırdığından bahisle aleyhine idari para cezası verildiğini, oysa bu bahçenin diğer davalı A. Tarafından kendisi için satın alındığını, idari para cezasına konu izinsiz yabancı uyruklu işçi çalıştırma işinin de bilgisi dışında davalı B.

Suçlularla mücadeleetmesi gerekirken, tam aksine, tüm kamuyu ve dinî kaynakları farklı amaçlarlakullanarak bu mücadeleyi yok etmeye çalışıyor. Biz, bu anlayışla Türkiye’nin sorunlarını çözmek yerine; tam aksine,düğümleştirmek için çaba sarf ediyoruz. Ekonomistleregöre Türkiye’yi Sefalet Endeksi liginde en üst sıralara taşıyan birbirine bağlı2 gösterge var; bunlarda biri enflasyon, diğeri faiz. Önümüzdeki yıl da bu enflasyon artışlarının özellikleüretici enflasyonundaki yükseklik nedeniyle devam edeceğini söyleyebiliriz.Bunun önüne geçmek için şu andaki mevcut politikaların mutlaka değiştirilmesilazım. Bu politikaların aynı sürmesi hâlinde enflasyonla da fiyat artışlarıylada Tüketici ve Üretici Fiyat Endeksi’yle de başa çıkmak mümkün olmayacaktır. Bunun yanı sıraülkemizde binlerce işçi, 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’yle kadroyaalınacağı söylenmesine rağmen alınmadı, kadro dışı kaldı. Keza bunların yanı sıra bakanlıkların dışında kamu iktisaditeşekküllerinde de kadroya alınmayanlar var. Bir de “Kadroya alındık.” deyip dehakları verilmeyenler var. Bu 500 bine yakın belediye işçisiarkadaşlarımızın mutlak surette belediye kadrolarına alınması şart. Sigara içme yasağı ihlal edildiğinde her yıl değişen oranlarda idari para cezası verilmektedir.

Share your thoughts